27 Ocak 2013 Pazar

Skype İndir

Skype İndirmek için Tıklayınız... Öncelikle sizlere neden Skype indirmeniz gerektiği konusunda bir kaç neden söylemek istiyoruz. Bildiğiniz üzere msn bir diğer ismi ile Messenger bundan yıllar önce hayatımıza girdi ve diğer tüm programları alt üst etti. Herkes artık Msn kullanmaya başladı. Çünkü Msn hem kullanımı, hem gelişmiş ara yüzü hem de konuşurken aynı zamanda bir web kamerası aracılığı ile karşınızdaki kişiyi görme imkanını sizlere sunuyordu. Yazı karakterlerinin kişiselleştirilebildiği, Avatar ismi verilen profil resminizin değiştirilebildiği bu program sayesinde insanlar anlık olarak mesajlaşabiliyordu. Programın en büyük avantajı ise kesinlikle kullanıcılardan hiç bir ücret talep etmemesiydi.

Bilindiği üzere Messenger piyasaya çıkmadan önce Mirc vardı ve Messenger onun yerini almıştı. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan Messenger programının sonuda Mirc gibi oldu. Microsoft bunun için ilk adım olarak Skype'ı kendi bünyesine kattı. Bir süre sonra da beklenen açıklama geldi. Artık Msn aktif olarak kullanılamayacak yerini ise Skype alacaktı.  Yaptığı açıklamalara devam eden Microsoft yetkilileri bu büyük değişimin 15 Mart 2013 tarihinde gerçekleşeceğini ve o tarihten itibaren Windows Live Messenger isimli programın kullanılamayacağını belirtti. Bir çok kullanıcı bu değişimden memnun kalmasa da yetkili firma bu konuda oldukça kararlı görünüyor.

Msn programının yerini alacak olan Skype isimli programdan biraz bahsetmemiz gerekirse eğer aslında Msn ile bir çok ortak yönü bulunmakta. Yine kullanıcıların anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi avantajları birlikte sunuyor. Bunlara ek olarak bu program sayesinde kişileri ya da arkadaş listenizi cep telefonu ile arayabiliyorsunuz. Tabi bu olayın aktif olabilmesi için aylık ufak bir meblağ ödenmesi gerekmekte. Daha modern bir ara yüze sahip olan skype kullanım açısından ilk başlarda zorluk çıkartsa da, alıştıktan sonra oldukça kullanışlı bir program.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder